CODZIENNOŚĆ

BOHATERON | AKCJA SPOŁECZNA KU PAMIĘCI POWSTAŃCÓW WARSZAWSKICH

01 sierpnia obchodziliśmy 72 rocznicę Powstania Warszawskiego, które jest jednym z najważniejszych wydarzeń w historii kształtujących polską tożsamość. Dzisiaj chciałabym Wam przybliżyć projekt BohaterON, który ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Bohaterowie, którzy brali udział w tak ważnym wydarzeniu poświęcali wszystko, by walczyć o naszą wolność. Ci ludzie nadal żyją, są wśród nas, ale pamięć o nich stopniowo zanika. 
BohaterOn to akcja, której celem jest edukowanie społeczeństwa poprzez pokazanie wydarzeń z historii oraz podkreślenie, że my nadal pamiętamy o Powstańcach. Całe przedsięwzięcie opiera się na wysłaniu kartki i napisaniu na niej kilku słów do Powstańca. Jeśli chcesz to możesz ją wysłać do wszystkich lub dedykować ją wybranej postaci. 
Pocztówkę można otrzymać bezpłatnie wraz z informacją o całej akcji w wybranych punktach należących do partnerów projektu BohaterOn, m.in. Poczty Polskiej, LOTTO czy PKP Intercity. Wysyłkę kartki można również zrealizować poprzez stronę internetową. Cała akcja trwa do 2 października.

Strona internetowa projektu BohaterOn: www.BohaterOn.pl

Uważam całą koncepcję za świetną i na prawdę warto się na chwilę zatrzymać w codziennym pędzie, by móc wysłać taką kartkę i umilić oraz wywołać uśmiech jednemu z Powstańców. Zastanówcie się i weźcie udział! Słyszeliście o akcji BohaterOn? Planujecie wziąć udział? Czekam na Was w komentarzach oraz mediach społecznościowych bloga.

Może Cię zainteresuje?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *