PODRÓŻE

LONDYN | MÓJ DRUGI DOM | PIĘĆ MIEJSC, KTÓRE WARTO ZOBACZYĆ

Londyn, stolica Wielkiej Brytanii i miejsce w którym czuje się jak w domu, drugim domu 😉 W sumie mogę się tak czuć, bo moi najbliżsi tam mieszkają, więc to tak jakby mieszkała tam cząstka mnie. Byłam tutaj już kilkukrotnie i za każdym razem zachwyca mnie tak samo. Jestem tam wiele do zobaczenia i ja sama nie widziałam wszystkiego, ale pewnie będę miała jeszcze okazję, a dzisiaj chciałabym Wam przybliżyć najpopularniejsze miejsca, które warto zobaczyć. 
LONDON EYE & BIG BEN
Nie skłamię, gdy powiem, że te dwa miejsca to wizytówki tego miasta. Wyglądają pięknie i za każdym razem zachwycają mnie tak samo, jak i wielu turystów. Warto wykupić sobie przejażdżkę na oku, by móc podziwiać panoramę Londynu. Wokół tych atrakcji zawsze jest tłoczno, a dodatkowo widowisko zapewniają nam uliczni artyści i Tamiza. Genialne doznania, gwarantowane! 
PICCADILLY CIRCUS
Plac i skrzyżowanie, który jest jednym z najbardziej rozpoznawanych atrakcji w Londynie. Znajdują się tutaj telebimy, które wyświetlają różne reklamy i sklepy. Dojdziemy z niego np. na Oxford Street.
BUCKINGHAM PALACE
Rezydencja brytyjskich monarchów, pałac królowej, jak kto woli 😉 Budynek jest piękny jak i jego cała okolica. Nasze oko cieszy zadbana zieleń, bramy ze złotymi dodatkami, a dodatkowo możemy odpocząć w St. James’s Park. Jeśli dobrze traficie to fajną atrakcją może okazać się zmiana warty.
TRAFALGAR SQUARE
Miejsce, które oblegane jest przez turystów i wcale nie powinno mnie to dziwić, bo sama lubię tam przesiadywać. Plac kojarzony z posągów lwów i fontann, ale również z fajnego miejsca do relaksu. Poza tym z niego zawsze zaczynam swoje zwiedzanie, bo dojdziemy z stąd do najważniejszych miejsc np. tych, o których wspominałam powyżej. 
Miasto zachwyca w ciągu dnia, ale warto wyjść wieczorem, gdy wszystkie atrakcje zostają podświetlone, bo wyglądają jeszcze piękniej. Londyn ma do zaoferowania turystom wiele, jest różnorodny i każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli chodzi o mnie to uwielbiam po prostu chodzić, wdychać atmosferę tego miasta i pędzić, bo w pędzie żyje mi się najlepiej. Wiadomo, że warto czasem przysiąść i popatrzeć na świat dookoła, najlepiej z trójkątną kanapką i wodą niegazowaną. 
Jest to dla mnie szczególne miejsce z dwóch powodów. Po pierwsze, mieszka tam moja najbliższa rodzina, czyli rodzice oraz bracia. Podróż do tego miasta to również okazja by się zobaczyć i spędzić z nimi czas. Po drugie, Londyn to moje miasto miłości. Tak, dobrze czytacie 😉 To w tym mieście uświadomiłam sobie, że jestem bardzo mocno kochana przez swojego (aktualnie) Narzeczonego. Przecież nie pierwszy facet na początku znajomości, kupuje bilet, bierze wolne w pracy by przylecieć na weekend do swojej dziewczyny. No hello! 
W dzisiejszym poście chciałam wspomnieć o tych kultowych miejscach do zobaczenia, ale jeśli jesteście ciekawi to z miłą chęcią przygotuje post z innymi atrakcjami. Po raz kolejny się powtórzę, ale uwielbiam to miejsce! Dajcie znać w komentarzach, czy byliście już w tym miejscu? Jak Wam się podobało? Czy podoba Wam się dzisiejszy wpis? 

Może Cię zainteresuje?

1 komentarz

  1. Nigdy nie byłam w Londynie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *