URODA

RECENZJA: Mixa – bogaty krem nawilżający 24h, przeciw przesuszaniu

/przynieś ukojenie moim zmysłom, nie widzisz, że dla ciebie robię wszystko/

Skusiłam się na ten krem z trzech powodów. Po pierwsze, po zabiegach u kosmetyczki moja cera była wysuszona na wiór, totalna pustynia! Po drugie, nieznana mi marka, czyli mogłyśmy się zapoznać. Po trzecie, zawartość nawilżającej gliceryny oraz ochronnego masła karite w 10% 🙂
Od producenta:
Nasz Bogaty krem nawilżający 24 h Mixa Przeciw przesuszaniu zawiera skuteczne składniki, aby nawilżyć i odżywić skórę przez cały dzień. To produkt idealny do skóry suchej i wrażliwej, która mniej skutecznie zatrzymuję wodę i szybko się przesusza. Zawartość składników aktywnych: 10% nawilżającej gliceryny + ochronnego masła karite. Skład dobrany tak, aby minimalizować ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Tolerancja przetestowana na skórze wrażliwej. Bez parabenów, bez alkoholu. 
Odczuwalne rezultaty! Skóra jest ukojona. Odżywiona i nawilżona 24 h jest piękniejsza i bardziej elastyczna. Dzień po dniu skóra jest bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych. 
Zastosowanie: do cery wrażliwej i ściągniętej, idealny do stosowania zimą na małych, wyraźnie wysuszonych obszarach skóry. Krem nie klei się i nie jest tłusty.
Uff, przebrnęliście przez część teoretyczną to czas na podzielenie się z Wami moja opinią 🙂 Pierwszy plus za opakowanie w tubce z klapką, które jest higieniczne. Dzięki temu krem jest chroniony przed kontaktem z powietrzem i pozwala zminimalizować ilość konserwantów. Drugi plus za nawilżenie, które daje. Na drugim składzie gliceryna, a zaraz po niej oleje mineralne, które tworzą na naszej skórze tzw. film, który hamuje ucieczkę wody ze skóry. Trzeci plus za wydajność! Krem kupiłam pod koniec kwietnia i przez cały maj używałam go dwa razy dziennie (rano i wieczorem), a nadal w opakowaniu go sporo. Czwarty plus za jego nie tłustą konsystencję i szybką wchłanialność. Po aplikacji nasza cera jest odżywiona, nawilżona i mięciutka 🙂 Jedyny minus to…. jego zapach. Pomimo tego, że dziwnie pachnie bardzo go lubię i wiem, że przy ekstremalnych sytuacjach wysuszenia mojej skóry będę do niego wracać, a na pewno zimą. Wyleczył mi wszystkie suche placki z jakimi się borykałam, które nie wyglądały zbyt ładnie. Polecam go zdecydowanie osobą ze skórą bardzo suchą, które chcą mieć cerę wyglądającą na nawilżoną oraz odżywioną. Zdecydowanie polecam, a ja na pewno skuszę się na inne produkty tej francuskiej marki 🙂

Może Cię zainteresuje?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *