URODA

Jak dbać o skórę wokół naszych oczu?

Skóra wokół naszych oczu jest bardzo cienka i delikatna, a do tego potrzebuje specjalnego traktowania. By wyglądała pięknie, ważna jest właściwa i codzienna pielęgnacja. Niestety skóra wokół oczu częściej polega podrażnieniom, jest w niej bardzo mało gruczołów łojowych i sprawia to, że okolice te są bardziej przesuszone. Tutaj pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne tzw. kurze łapki. Przecież oczy to zwierciadło naszej duszy i dobrze by znajdowały się w pięknej ramie, prawda? Jak prawidłowo dbać o skórę wokół oczu? 
Aby skóra jak najdłużej pozostała napięta, dobrze nawilżona, elastyczna i bez widocznych zmarszczek, to oprócz zmiany trybu życia (niestety tryb życia ma duży wpływ na nasz wygląd), trzeba o nią odpowiednio zadbać. Pierwszym krokiem jest demakijaż oczu, który trzeba wykonywać codziennie i dokładnie przy użyciu odpowiednich preparatów, a mamy ich na rynku bardzo dużo np. mleczka, dwufazowe płyny czy płyny micelarne. Oczywiście kosmetyki muszą zawierać jak najwięcej substancji nawilżających, a podczas usuwania makijażu nie wolno pocierać powiek i rozciągać skóry wokół oczu. Drugiem krokiem jest systematyczne używanie kremów pod oczy, które są bogate w aktywne składniki biologiczne i nie zawierają substancji zapachowych oraz konserwantów, dlatego nie podrażniają skóry. Ciekawostką jest to, że jeśli zaczniemy możliwie wcześnie dbać o skórę w tych okolicach twarzy (ok. 20 – 25 rokiem życia), zaowocuje to dobrym stanem skóry, prawidłowym nawilżeniem i odżywieniem naskórka, a konsekwencji opóźnionym starzeniem się skóry. Pamiętajcie o tym, że kremy powinno się wklepywać, a nie wcierać! Oczywiście wklepujemy jest na dolna i górą powiekę w odpowiednim kierunku. Na dolnej powiecie kierujemy się od zewnętrznej strony oka do wewnętrznej, a na górnej na odwrót 🙂 Dodatkowo warto wykonywać masaż tych okolic oraz używać preparatów zawierających filtry UV, bo promieniowanie słoneczne przyspiesza starzenie skóry.

Osobiście o okolice wokół oczu zaczęłam dbać dopiero w tym roku, lecz lepiej późno niż wcale. Aktualnie stawiam na nawilżenie, chociaż nie mam tych okolic wybitnie przesuszonych, ale lepiej by zmarszczki mimiczne pojawiły się dużo później. Pierwszym kremem, który używałam był marki Bioliq (klik), a jakiś czas temu na promocji w jednej z drogerii zakupiłam krem Bioderma Sensibio Eye. Jest to produkt o konsystencji kremowo-żelowej, który wchłania się w tempie błyskawicznym. Jego zadaniem jest łagodzenie uczucia dyskomfortu i podrażnień, a zawarte w nim składniki zmniejszają  obrzęk oraz minimalizują drobne zmarszczki. Jest to produkt bardzo delikatny, nie zawierający środków konserwujących ani zapachowych.

Pamiętaj, że podczas wybierania preparatów pod oczy należy brać pod uwagę wiek!

  • między 20, a 30 rokiem życia wybieramy kremy o działaniu głęboko nawilżającym, które bogate są w wit. A i E, a kosmetyki te pomogą utrzymać właściwe napięcie i nawilżenie naskórka
  • po 30 roku życia wybierzmy kremy o działaniu nawilżającym, odżywczym i przeciwzmarszczkowym, by zapobiec pogłębianiu istniejących już delikatnych zmarszczek
  • po 40 roku życia zaczynamy stosować preparaty o intensywnym działaniu przeciwzmarszczkowym, napinającym, lecz nadal nawilżającym.

Może Cię zainteresuje?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *